BiznesJak skutecznie śledzić przesyłki wysłane kurierem DHL?

Jak skutecznie śledzić przesyłki wysłane kurierem DHL?

Przez Redakcja

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak można zwiększyć kontrolę nad przesyłkami, które wysyłasz lub, na które oczekujesz? Czy istnieje jakiś prosty sposób, aby w realnym czasie wiedzieć, gdzie dokładnie znajduje się aktualnie Twoja paczka? Jak kurier DHL dla firm może ułatwić Ci życie w zakresie logistyki? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym poradniku!

Rozpocznij od rejestracji w serwisie DHL

Oto jak skorzystać z usług kuriera krok po kroku:

Załóż konto dla większej wygody

Aby śledzenie przesyłek było jeszcze prostsze i znacznie bardziej intuicyjne, warto rozpocząć najpierw od założenia konta w serwisie DHL. Dzięki temu, jako klient korzystający z usług kuriera DHL dla firm, zyskasz dostęp do szeregu udogodnień, takich jak:

  • Historia wysłanych i oczekiwanych przesyłek,
  • Możliwość zapisywania adresów i preferencji wysyłki,
  • Łatwiejszy dostęp do narzędzi śledzenia.

Skorzystaj z aplikacji mobilnej

DHL oferuje również aplikację mobilną, która umożliwia śledzenie przesyłek w dowolnym miejscu i czasie. Zainstaluj ją na swoim smartfonie, aby mieć stały dostęp do informacji o statusie Twoich paczek.

Śledzenie przesyłki krok po kroku

Chcesz wiedzieć, gdzie znajduje się Twoja przesyłka? Nic prostszego!

Wprowadź numer przesyłki

Każda przesyłka nadana przez kuriera DHL dla firm posiada unikalny numer, który służy do jej śledzenia. Znajdziesz go na potwierdzeniu nadania lub w e-mailu z potwierdzeniem wysyłki. Wystarczy wprowadzić ten numer na stronie DHL w zakładce śledzenia, aby uzyskać aktualne informacje o lokalizacji paczki.

Korzystaj z powiadomień e-mail i SMS

DHL oferuje możliwość otrzymywania powiadomień o statusie przesyłki zarówno e-mailowych, jak i SMS. Dzięki temu nie musisz ciągle odświeżać strony śledzenia – informacje o zmianach statusu przesyłki przyjdą prosto do Ciebie.

Otrzymywanie powiadomień o statusie przesyłki

Zdarzyło Ci się wyglądać przez okno czekając na kuriera?  Oto jak przewoźnicy ułatwiają nam czas oczekiwania:

Powiadomienia e-mailowe

Aby otrzymywać powiadomienia e-mailowe o statusie przesyłki, zaloguj się na swoje konto w serwisie DHL i wybierz opcję powiadomień. W ten sposób będziesz mógł otrzymywać informacje o zmianach statusu Twoich paczek bezpośrednio na swoją skrzynkę e-mailową.

Powiadomienia SMS

Jeśli preferujesz otrzymywać powiadomienia SMS, musisz zarejestrować numer telefonu na swoim koncie DHL. Następnie wybierz opcję powiadomień SMS i podaj numer, na który chcesz otrzymywać informacje o Twoich przesyłkach.

Więcej informacji na temat usług kurierskich DHL dla firm znajdziesz na stronie https://www.apaczka.pl/oferta/przewoznicy/kurier-dhl/. Oprócz śledzenia przesyłek, firma oferuje również inne usługi, które mogą znacząco ułatwić Twojej firmie zarządzanie wszystkimi przesyłkami i zwiększyć ogólną efektywność procesów logistycznych.

Oceń artykuł: Jak skutecznie śledzić przesyłki wysłane kurierem DHL?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy