NaukaCo to jest dymitriada?

Co to jest dymitriada?

Przez Redakcja

Do niedawna nigdy nie myślałem o dimitriadzie jako o słowie. Ale odkąd zacząłem studiować muzykę hip-hop, zrozumiałem, że dimitriada ma wiele wspólnego z tym, co to znaczy być hip-hopowcem. W rezultacie doceniam hip-hop bardziej niż kiedykolwiek.

Historyczne i społeczne skutki muzyki hip-hop

Hip-hop ma bogatą historię. Zaczął się w dzielnicy Bronx w Nowym Jorku na początku lat 70. Jego korzenie wywodzą się z tradycyjnych afroamerykańskich form muzycznych. W tym czasie południowy Bronx był trudnym miejscem do życia. Panowała tam skrajna bieda, a średni dochód na osobę spadł do 40% średniej krajowej.

Hip-Hop zyskał swoje znaczenie społeczne jako platforma dla młodych, miejskich Afroamerykanów. Kultura ta służyła także jako sposób wyrażania przez czarne społeczności opinii na temat dyskryminacji, jaka je spotyka. Gangi, alkohol i narkotyki były powszechne w Bronksie.

W końcu przemysł muzyczny zaczął interesować się Hip-Hopem. Raperzy zaczęli podpisywać kontrakty z wytwórniami płytowymi. Te wytwórnie miały więcej pieniędzy niż poszczególni raperzy. Dały raperom więcej narzędzi do tworzenia muzyki.

Pracownie płytowe ograniczyły także wolność słowa raperów. Zamiast śpiewać nad swoimi bitami, używały automatów perkusyjnych. Ponadto wiele bitów powstało przy użyciu sampli ze starych płyt.

Pod koniec lat 70. i na początku 80. powstawały grupy rapowe, aby szerzyć swoje przesłanie. Raperzy tacy jak Public Enemy walczyli z białym rasizmem i żądali zaprzestania niesprawiedliwości. Ich teledysk przedstawiał aukcję niewolników.

Bronx był trudnym miejscem do życia na początku lat 70. Panowała tam niewyobrażalna ilość przemocy ze strony gangów i handlu narkotykami. Większość czarnych nastolatków była zaangażowana w działalność narkotykową i gangi.

Obecna praca dr Dimitriadisa

Dimitriadis jest wielokrotnie nagradzanym badaczem i specjalistą od komunikacji. Posiada certyfikat neuromarketera i od ponad dziesięciu lat stosuje nauki behawioralne w przywództwie i marketingu. Ponadto jest autorem kilku projektów badawczych, otrzymał kilka prestiżowych nagród i przemawiał na międzynarodowych konferencjach.

Najbardziej imponującą z nich jest prawdopodobnie jego niedawna nominacja na prezesa Center for Excellence in Multicultural Education, Science, and Service (CEMES). Podczas jego kadencji centrum będzie nadal promować dialog i zapewniać możliwości edukacyjne ludziom ze wszystkich środowisk.

Jest obecnie honorowym starszym wykładowcą w School of Cardiovascular Medicine and Sciences w King’s College Hospital. Jego badania koncentrują się na kardioprotekcyjnych efektach medycznych i chirurgicznych interwencji w przypadku otyłości.

Innym wartym uwagi osiągnięciem badawczym jest jego udział w finansowanym przez NIEHS badaniu EARTH. Był również instruktorem w Harvard Medical School, OB/GYN. Był członkiem All Party Parliamentary Group on Obesity, grupy doradczej RCP zajmującej się leczeniem otyłości oraz laureatem kilku stypendiów.

Jest współautorem książki Neuroscience for Leaders. Otrzymał również prestiżową nagrodę Novo Nordisk UK Research Foundation Award. Inne znaczące osiągnięcia to otrzymanie NIHR South London CRN Strategic „Green Shoots” Investigator Award, a także ukończenie brytyjskiego programu Emerging Obesity Leaders Programme.

Oceń artykuł: Co to jest dymitriada?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy