PracaCo to jest praca fizyczna?

Co to jest praca fizyczna?

Przez Redakcja

Jeśli szukasz definicji pracy fizycznej, to jesteś we właściwym miejscu. Praca fizyczna odnosi się do zadań, które wymagają pracy fizycznej. Może to być wszystko, od prostego podnoszenia przedmiotów po bardziej złożony proces budowania lub naprawiania konstrukcji. Niektóre przykłady pracy fizycznej to schodzenie lub wchodzenie po schodach i rampach.

Schodzenie lub schodzenie po rampach i/lub schodach

Schodzenie lub schodzenie po rampach i/lub schodach jest zadaniem powszechnym i niewdzięcznym, ale coraz częściej uważanym za niezbędne dla lepszej jakości życia. W miarę starzenia się społeczeństwa ilość podjazdów i schodów będzie rosła. Jednak przy odrobinie planowania i przewidywania można zmniejszyć lub wyeliminować te zagrożenia. Im bardziej prawdopodobne jest, że schody będą wykorzystywane, tym bardziej wykonalne jest ich usunięcie. Dotyczy to zwłaszcza placówek handlowych, takich jak sklepy spożywcze czy centra handlowe, gdzie prawdopodobieństwo poślizgnięcia się jest większe.

To samo dotyczy klientów sklepów, którzy wolą chodzić pieszo. Jednym z najlepszych sposobów na uprzyjemnienie tego wyczynu natury jest zastosowanie aluminiowego bieżnika HandiTread, który może służyć rampie nawet przez kilkadziesiąt lat. To samo można powiedzieć o każdej drewnianej rampie, jeśli zastosuje się śliską powłokę. Podjazdy drewniane mają wiele wad, takich jak nierówne powierzchnie, rozwarstwianie się i niebezpieczeństwo potknięcia.

Praca ręczna

Praca ręczna to wykorzystanie ludzkich rąk i siły fizycznej do wykonania zadań. Może być sklasyfikowana jako półwykwalifikowana lub wykwalifikowana.

Może obejmować ręczne prace montażowe i pracowników opieki domowej. W badaniu przeprowadzonym przez VU University Medical Center w Amsterdamie mężczyźni wykonujący ciężką pracę fizyczną mieli o 18% wyższe ryzyko przedwczesnej śmierci.

Wymagania fizyczne pracy fizycznej mogą powodować bóle pleców, naderwania mięśni, nadwyrężenia stawów i inne dolegliwości. Istnieją jednak pewne pozytywne korzyści z tego typu pracy. Praca ta może zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób serca, cukrzycy, otyłości i innych schorzeń. Poprawiają też postawę i perspektywę człowieka oraz zwiększają szacunek i empatię.

Niektóre prace manualne są łatwe do zdobycia, inne wymagają rozległego szkolenia i doświadczenia. Osoby, które decydują się na pracę fizyczną, często dobrze zarabiają.

Prawa dotyczące pracy fizycznej różnią się w Stanach Zjednoczonych. Na przykład Departament Pracy Nowego Jorku od dawna uważa, że 25 procent czasu pracownika musi być poświęcone na pracę fizyczną. Aby określić, czy dana praca jest pracą fizyczną, pracodawca musi ocenić jej kwalifikacje i liczbę pracowników w firmie.

Wpływ pracy fizycznej na zdrowie kobiet

W USA kobiety stanowią prawie połowę siły roboczej. Ich liczba rośnie, ale ich udział w sile roboczej nie zmienił się znacząco od lat 90. Mimo że nie ma dowodów na to, że ciało kobiety jest w stanie wytrzymać rygorystyczną, wymagającą fizycznie pracę, kobiety muszą radzić sobie z różnymi zagrożeniami w pracy. Niektóre z tych zagrożeń są mniej oczywiste niż inne.

Istnieje wiele branż, które zatrudniają dużą liczbę kobiet. Jedną z najbardziej znaczących jest rolnictwo. Kobiety w tej branży są narażone na kontakt z pestycydami i chemikaliami. Mogą być również narażone na urazy podczas zdarzeń traumatycznych. Badania przeprowadzone przez National Institute of Occupational Safety and Health (NIOSH) sugerują, że kobiety w tej branży są bardziej narażone na choroby zawodowe.

Jednakże większość badań nad zdrowiem kobiet w USA została przeprowadzona na kobietach w wieku reprodukcyjnym. Ponieważ poród jest wydarzeniem wymagającym dużego wysiłku fizycznego, czas wolny od pracy może być konieczny dla kobiet wracających do zdrowia po ciąży.

Oceń artykuł: Co to jest praca fizyczna?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy