MarketingCzym jest SEO?

Czym jest SEO?

Przez Redakcja

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czym jest SEO, nie jesteś sam. Jest to dziedzina nauki, która wymaga codziennych działań i długoterminowego planu, aby osiągnąć najlepsze rezultaty. Od czasu, gdy Bill Gates w 1996 roku stwierdził, że „treść jest królem”, SEO stało się formą sztuki ukierunkowaną na długoterminowy sukces. Użytkownicy są zadowoleni, gdy mogą znaleźć to, czego chcą podczas wyszukiwania. Ale jak to osiągnąć?

Badanie słów kluczowych

SEO to termin używany do określenia optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Jest to proces znajdowania i używania wysokiej jakości słów kluczowych, które przyniosą korzyści Twojej witrynie. W znalezieniu takich słów kluczowych może pomóc badanie słów kluczowych. Po sporządzeniu listy słów kluczowych należy stworzyć treści ukierunkowane na te słowa kluczowe i zoptymalizować witrynę pod kątem tych wyszukiwań. Po wykonaniu tych kroków można wygenerować znaczący ruch organiczny z wyszukiwarek. Oto kilka wskazówek, jak wykorzystać badanie słów kluczowych do poprawy SEO witryny:

Korzystaj z narzędzia SEMRush. Narzędzie to pokaże Ci miesięczny wolumen wyszukiwania dla każdego słowa kluczowego, trudność każdego słowa kluczowego oraz koszt za kliknięcie (CPC) dla PPC. SEMRush pomoże Ci również odkryć słowa kluczowe o długim ogonie. Możesz posortować swoją listę według stopnia trudności, aby znaleźć słowa kluczowe o niskiej konkurencyjności. Może to być korzystne dla małych firm, które mają ograniczony budżet. Jest to dobre narzędzie do badania słów kluczowych i wykorzystywania ich w treści.

Badanie słów kluczowych zapewnia cenny wgląd w potrzeby i preferencje rynku docelowego. Może to pomóc w udoskonaleniu strategii marketingowej. Identyfikując potrzeby i pytania odbiorców, można tworzyć treści, które je zaspokajają. Wybierając słowa i frazy kluczowe, które są skierowane do odbiorców, zapewniasz sobie możliwość wyszukiwania treści w Google. W ten sposób czytelnicy z łatwością znajdą treść. Im bardziej trafne są słowa kluczowe, tym większe prawdopodobieństwo, że czytelnicy klikną na Twoją treść.

Badanie słów kluczowych jest niezbędne w treści bloga. Nie można pisać tego, co chce się przeczytać, jeśli nie rozumie się swojej grupy docelowej. W SEO należy szukać słów kluczowych, które mają niską konkurencję, ale jednocześnie dużą liczbę wyszukiwań i niską konkurencję. Takie słowa kluczowe są kopalnią złota w badaniach słów kluczowych, ponieważ Google jest wielkim fanem trafności. Jest to szczególnie ważne w przypadku Google, ponieważ preferuje ono odpowiedzi pochodzące z mniejszych stron internetowych.

On-page SEO

W celu poprawy pozycji w wyszukiwarkach strona internetowa musi stosować zarówno techniki on-page, jak i off-page SEO. W połączeniu mogą one poprawić wydajność witryny i zwiększyć jej autorytet dla domeny. Jednak bez on-page SEO elementy off-site, takie jak link building, na niewiele się zdadzą. Mądrzy praktycy SEO przedkładają optymalizację on-page nad elementy off-page. Poznaj podstawy link buildingu i dowiedz się, jak zoptymalizować witrynę pod kątem wyszukiwarek.

On-page SEO polega na upewnieniu się, że strona jest odpowiednia dla odbiorców docelowych. Trafność jest prawdopodobnie najważniejszym czynnikiem. Treści, które są całkowicie nieistotne dla odbiorców, nie będą dobrze oceniane w Google i będą powodować wysoki wskaźnik odrzuceń. Stosując on-page SEO, można poprawić widoczność witryny i dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Dzięki on-page SEO skutecznie dotrzesz ze swoim przekazem do odbiorców.

Jednym z najbardziej pomijanych aspektów on-page SEO jest struktura witryny. Zaleca się stworzenie hierarchii sekcji witryny, aby wyszukiwarki mogły je łatwo indeksować. Linki wewnętrzne to hiperłącza pomiędzy stronami witryny. Linki wewnętrzne mogą być w formie tekstu, obrazów, filmów, dokumentów i innych. Ponadto adres URL witryny jest wyświetlany w SERP-ach nad znacznikiem tytułu.

Napychanie witryn słowami kluczowymi to zła praktyka. Oznacza ona umieszczanie docelowego słowa kluczowego w metadanych lub treści. Niektóre witryny zawierają nawet miasta i stany, aby zwiększyć znaczenie lokalnego SEO. Google jest bardzo wrażliwe na upychanie słów kluczowych. Choć może to być kuszące, jest to również szkodliwe dla SEO witryny. Przyszłość SEO polega na tym, aby Google zrozumiało, że używane słowa są istotne i kontekstowe. W 2020 r. treść, która zawiera trzy do czterech razy docelowe słowo kluczowe, nadal będzie dobrze oceniana przy pomocy technik LSI i TF/IDF.

Odsyłanie wstecz

Podstawowym celem odsyłania wstecz w SEO jest zwiększenie ruchu na stronie. Ogólnie rzecz biorąc, należy szukać backlinków z witryn związanych z niszą użytkownika. Można zwrócić się do webmasterów w swojej niszy za pomocą wiadomości e-mail lub zwrócić ich uwagę na nowe treści. Głównym celem powinno być skłonienie ich do umieszczenia linków do twojej strony z treści na ich stronie. Możesz dalej budować dobre relacje z webmasterami poprzez sekcje komentarzy na innych stronach internetowych.

Google szuka backlinków wysokiej jakości. Im bardziej autorytatywna jest Twoja strona, tym lepiej będzie ona oceniana w rankingu. Dodanie wysokiej jakości backlinków zwiększy autorytet twojej strony w oczach Google, co poprawi twoją pozycję w rankingu. Ponadto przyspieszy to indeksowanie. Krótko mówiąc, jest to sytuacja, w której obie strony wygrywają. Może to zwiększyć ekspozycję witryny w ciągu kilku tygodni. Jeśli zrobisz to poprawnie, możesz poprawić pozycję swojej strony w rankingach wyszukiwarek i przyciągnąć więcej odwiedzających.

Ważność wysokiej jakości backlinków jest nie do przecenienia. W przeszłości linki niskiej jakości pomagały witrynie w osiągnięciu pozycji w wyszukiwarkach. Jednakże algorytm Pingwin zmienił ten stan rzeczy. Obecnie backlinki muszą pochodzić z wysokiej jakości stron internetowych. Ponadto powinny one być istotne dla danej niszy lub branży. W przeciwnym razie użytkownik może zaszkodzić rankingowi swojej strony internetowej. Jednakże dobre backlinki nie są łatwe do zdobycia. Linki te przyczyniają się do zwiększenia wartości strony internetowej i pomagają odwiedzającym zrozumieć, o czym ona jest.

Mając backlinki wysokiej jakości, można zwiększyć swój ranking Google. Wyszukiwarki traktują priorytetowo strony, które zawierają nowe treści i autorytatywne informacje. Zwiększy to szanse na szybszą indeksację Twojej strony internetowej. Poza zwiększeniem pozycji w rankingu Google backlinki poprawią rozpoznawalność marki witryny. To z kolei spowoduje większy ruch na stronie. Zwiększenie liczby backlinków z witryn wysokiej jakości zwiększy świadomość marki oraz szanse na odwiedziny witryny przez użytkowników.

Interlinki

Celem interlinków na stronie internetowej jest ułatwienie użytkownikowi znalezienia bardziej istotnych informacji. Kiedy treść na jednej stronie jest połączona z odpowiednimi stronami na innej stronie, jest to znane jako backlink. Interlinki inspirowane trafnością powinny mieć wyraźne etykiety i być łatwe do znalezienia. Jednak najważniejszym aspektem linkowania jest jego skuteczność w generowaniu ruchu na stronie. Poniżej przedstawiono kilka wskazówek pozwalających zmaksymalizować korzyści płynące z linkowania na stronie internetowej.

o Tworzenie linków wewnętrznych w obrębie witryny. Linki wewnętrzne pomagają robotom indeksującym zlokalizować przestarzałe lub zapuszczone strony, dzięki czemu mogą one zostać szybciej zaindeksowane. Ponadto budują one autorytet linków, sprawiając, że wszystkie części witryny są dostępne dzięki link juice. W rezultacie linkowanie wewnętrzne może zwiększyć wartość aktualnych treści i poprawić ranking starszych wpisów na blogu. Używanie linków wewnętrznych to świetny sposób na poprawę pozycji w Google. Ale jak z nich korzystać?

o Używaj linków anchor text. Teksty kotwic są kluczowym aspektem linkowania, więc upewnij się, że używasz ich we właściwy sposób. Linki anchor text nie powinny być zbyt bogate w słowa kluczowe. Anchor text powinien jasno określać, do czego prowadzi link. Ważne jest, aby linkować do właściwej strony. Na różnych stronach należy używać różnych anchorów, w zależności od tematyki. W ten sposób czytelnik może łatwo znaleźć to, czego szuka. Każda witryna musi maksymalnie wykorzystać zalety linkowania.

Odległość między linkowanymi stronami powinna być minimalna i łatwa do nawigacji. Strony konwersji powinny być dostępne za pomocą jednego kliknięcia. Strony powinny również zawierać wezwanie do działania. Zaawansowana struktura linków zwiększa wygodę użytkownika i poprawia SEO. Po prawidłowym rozmieszczeniu linków użytkownicy nie będą się gubić. Treść musi być istotna. Jeśli nie są one istotne, nie przyczynią się do żadnej konwersji. A jeśli tak się stanie, będzie to sytuacja korzystna dla obu stron.

Aktualizacje algorytmów Google

Jeśli chcesz być na bieżąco, musisz znać najnowsze aktualizacje algorytmów Google. Aktualizacje te są zawsze korzystne dla użytkowników Google. Regularnie śledź ranking swojej witryny w Google, aby móc wprowadzać zmiany, zanim staną się one powszechne. Niezależnie od tego, czy jest to aktualizacja doświadczenia strony, czy nowa metryka rankingowa, ważne jest, aby być na bieżąco z najnowszymi aktualizacjami. Oto kilka taktyk, które pomogą Ci odzyskać sprawność po aktualizacji algorytmu:

Aktualizacja z 19 listopada nie została potwierdzona przez Google, ale wiele narzędzi monitorujących zauważyło duże zmiany. Ta aktualizacja jest oparta na Aktualizacji Jakości, która została wprowadzona w maju. Chociaż Google nie potwierdziło jeszcze tej aktualizacji, oczekuje się, że wpłynie ona tylko na niewielki odsetek śledzonych słów kluczowych. Mimo że przez kilka dni aktualizacja powodowała wahania w rankingach, dotyczyła mniej niż jednego procenta stron. A ponieważ zmiana nie jest uniwersalna, nie można jej uznać za pełnowymiarową aktualizację.

Jeśli chodzi o zmiany algorytmu wyszukiwania, należy pamiętać, że inżynierowie Google co roku wprowadzają szereg poprawek do swojego algorytmu. Niektóre z nich są niewielkie, inne zaś poważne. Zrozumienie, jak te aktualizacje wpływają na rankingi Twojej witryny, jest kluczowe dla osiągnięcia sukcesu. Poniższa lista zawiera podsumowanie najnowszych zmian wprowadzonych przez Google w kolejności alfabetycznej. Aby dowiedzieć się, które z nich mają wpływ na Twoją witrynę, skorzystaj z narzędzia Przegląd aktualizacji. Jeśli nie jesteś pewien, kiedy wprowadzono zmiany w algorytmie, możesz wpisać nazwę swojej domeny w polu wyszukiwania i kliknąć „Wyświetl najnowsze aktualizacje”.

To, czy te aktualizacje są dobre dla Twojej witryny, zależy od Twojej własnej strategii. W przeszłości niektóre duże aktualizacje były poważną zmianą w SEO, a wynikające z nich zmiany są bardziej drobne. Zmiany te są zwykle wprowadzane etapami. Należy dostosować swoją strategię SEO do nowych zmian. Jeśli nie dostosowujesz się do zmian, wkrótce mogą one wpłynąć na Twoją witrynę. Jeśli wykonujesz wszystkie powyższe czynności, będziesz w stanie utrzymać stały ranking swojej witryny.

Oceń artykuł: Czym jest SEO?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy