MarketingJak przechwycić domenę?

Jak przechwycić domenę?

Przez Redakcja

Wiesz, że chcesz zdobyć nazwę domeny dla swojego biznesu, ale nie jesteś pewien, od czego zacząć. Ten artykuł jest pełen porad i wskazówek, które pomogą Ci w tej drodze. Jeśli zastosujesz się do poniższych kroków, możesz być na dobrej drodze do zdobycia nazwy domeny dla swojego biznesu.

Burza pomysłów

Przy rejestracji nazwy domeny musisz wymyślić świetną nazwę, która będzie odpowiednia i unikalna. Dzięki temu strona zostanie zapamiętana i stworzy dobrą świadomość marki wśród docelowych odbiorców.

Jeśli potrzebujesz nazwy firmy, burza mózgów jest dobrym sposobem na wymyślenie nazwy odpowiadającej Twoim potrzebom. Nazwa domeny powinna być łatwa do przeliterowania, unikalna i zapadająca w pamięć.

Możesz użyć tezaurusa, aby pomóc sobie w stworzeniu listy potencjalnych nazw domen. Następnie możesz zawęzić listę, sprawdzając dostępność każdej z nich w GoDaddy lub Namecheap.

Inną techniką burzy mózgów jest użycie tablicy nastrojów. Efektywna tablica nastrojów będzie zawierać obrazy, cytaty lub ilustracje, które odnoszą się do głównego tematu burzy mózgów. Użycie tablicy nastrojów da Ci punkt wyjścia i pomoże Ci zidentyfikować wspólne tematy związane z Twoją witryną.

Szukaj słów kluczowych

Użycie nazwy domeny, która zawiera słowo kluczowe, może być najlepszym sposobem na wykorzystanie strategii marketingu treści. Pomoże Ci to uzyskać wyższą pozycję w SERP-ach (Search Engine Results Pages) i skierować więcej ruchu na Twoją stronę.

Do badania SEO możesz użyć różnych narzędzi. W rzeczywistości wiele firm stosuje kombinację różnych taktyk, aby poprawić swoje pozycje w wyszukiwarkach. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest porównanie konkurencji i ilości wyszukiwań słów kluczowych. Można to zrobić za pomocą wielu darmowych narzędzi.

Niektóre z nich to narzędzie do badania słów kluczowych Jaaxy i Ahfres. Oba te narzędzia umożliwiają wprowadzenie słów kluczowych, aby zobaczyć powiązane frazy i średni miesięczny wolumen wyszukiwania.

Pomocnym narzędziem jest również HubSpot Search Insights Report. Raport ten pokazuje, jakie słowa kluczowe kierują ruch do Twojej witryny. Można w nim również podzielić te słowa kluczowe na grupy tematyczne. Te grupy słów kluczowych mogą być przydatne przy opracowywaniu kalendarza redakcyjnego i strategii redakcyjnej.

Utrzymuj go przez cały okres istnienia firmy

Dla początkujących firm lub przedsiębiorstw o ugruntowanej pozycji na rynku, które chcą wejść w eter, adresy url na bezpiecznym serwerze a la carte mogą być idealnym rozwiązaniem. Chociaż wspomniana wyżej etykieta nie jest przeznaczona dla wszystkich, to wystarczy trochę wysiłku i szczęścia, żeby uzyskać pożądane rezultaty. Mimo to jest to świetny sposób na przechowywanie swojego cennego przedmiotu. Poza tym, że jest to rozwiązanie bezproblemowe, będziesz mógł cieszyć się eleganckim biurem lub domem z dala od domu, bez wspomnianych wcześniej problemów.

Do’s and don’ts

Wybierając nazwę domeny dla swojej firmy, musisz upewnić się, że jest ona chwytliwa i łatwa do zapamiętania. Powinieneś także rozważyć możliwości budowania marki. Obejmuje to wykorzystanie uchwytów w mediach społecznościowych do promowania swojej firmy.

Możesz również sprawdzić, czy Twoja domena jest zajęta. Istnieje wiele darmowych narzędzi, które mogą Ci w tym pomóc. Istnieje jednak ryzyko, że Twoja domena może zostać wpisana na czarną listę spamu lub innych nieciekawych działań. W takim przypadku możesz wynająć pośrednika, który ułatwi sprzedaż.

Aby uniknąć potencjalnej katastrofy, musisz wybrać krótką i zapadającą w pamięć nazwę domeny. Krótkie nazwy łatwiej się wpisuje, czyta i udostępnia. Są też bardziej prawdopodobne, że utkwią w pamięci odwiedzających.

Jeśli nie jesteś pewien nazwy domeny, zawsze możesz spróbować ją zapisać i sprawdzić wśród znajomych, czy jest dostępna. Ważne jest także, aby rozważyć słowa kluczowe. Użycie generatorów słów kluczowych może pomóc Ci znaleźć najlepsze wybory dla Twojej domeny.

Oceń artykuł: Jak przechwycić domenę?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy