MarketingJak zacząć na YouTube?

Jak zacząć na YouTube?

Przez Redakcja

Kiedy jesteś gotowy do założenia swojego kanału na YouTube, musisz wykonać kilka podstawowych kroków. Obejmują one stworzenie strategii treści, analizę konkurencji, napisanie scenariusza i stworzenie atrakcyjnych miniaturek. Zastanów się też, jak będziesz zarabiać na swoich filmach.

Stwórz strategię treści

Jeśli chcesz podnieść poziom swojej gry na YouTube, rozważ stworzenie strategii treści. Pozwoli Ci to osiągnąć cele związane z tworzeniem treści i zarabiać na swoim kanale. Da Ci to również jasne ramy do tworzenia wysokiej jakości filmów.

Na początek musisz poznać swoją grupę docelową. Stworzenie silnej propozycji wartości daje Twojej marce przewagę. Kiedy budujesz swoje treści wokół tej propozycji, możesz stworzyć nowy segment rynku dla swojej firmy.

Gdy już poznasz potrzeby swoich odbiorców, musisz się upewnić, że je zaspokajasz. Jednym z najlepszych sposobów na to jest odpowiadanie na ich pytania w swoich treściach.

Powinieneś także upewnić się, że używasz właściwych słów kluczowych w swoich filmach. Oznaczając swoje filmy popularnymi odmianami słów kluczowych, będziesz mógł dotrzeć do większej liczby osób i zwiększyć swoje szanse na zajęcie wysokiego miejsca w rankingu.

Napisz scenariusz do swojego pierwszego filmu

Napisanie scenariusza jest istotną częścią Twojego filmu na YouTube. Dzięki niemu będziesz miał jasny obraz tego, jak przekazać wiadomość, którą próbujesz przekazać. Skrypty są też doskonałym sposobem na zaoszczędzenie czasu w procesie postprodukcji.

Gdy po raz pierwszy piszesz scenariusz, łatwo jest się przytłoczyć. Na szczęście istnieje kilka wskazówek, które pomogą Ci przełamać tę blokadę. Pierwszym krokiem jest zbadanie swojej grupy docelowej. Pozwoli Ci to zrozumieć, z jakimi problemami się borykają. Następnie zastanów się, w jaki sposób możesz dostarczyć im wartości.

Jedną z ważnych rzeczy, o których należy pamiętać, pisząc scenariusz, jest zachowanie prostego języka. Twoi odbiorcy będą w stanie lepiej zrozumieć Twoje komunikaty, jeśli użyjesz jasnego języka i utrzymasz konwersacyjny ton.

Tworzenie atrakcyjnych miniatur

Jedną z najważniejszych części procesu pracy na YouTube jest tworzenie przyciągających uwagę miniatur. Miniaturka to mały, klikalny obrazek, który przedstawia Twój film na popularnej platformie. Oprócz tego, że jest wizualną prezentacją Twoich treści, może też pełnić rolę teasera dla widzów.

Możesz skorzystać z darmowych szablonów, które pomogą Ci stworzyć własną miniaturkę. Możesz też pobrać istniejący obraz i nieco go zmodyfikować, aby nadać mu swój własny charakter. W zależności od potrzeb możesz nawet stworzyć własną miniaturkę dla każdego przesyłanego filmu.

Najlepsze miniaturki mają trzy kluczowe elementy. Przyciągają uwagę widza i prawdopodobnie zmuszają go do obejrzenia całego filmu.

Użycie odpowiednich kolorów w miniaturce może być ważnym czynnikiem, który sprawi, że będzie ona dobrze wyglądać. Uważaj jednak, żeby nie przesadzić. Zbyt wiele kolorów może przytłoczyć widza. Ogranicz też tekst do minimum. Jeśli w miniaturce jest dużo tekstu, unikaj używania wymyślnych czcionek.

Analiza konkurencji

Możesz zwiększyć widoczność swojego kanału na YouTube i współczynnik konwersji, analizując swoją konkurencję. Pomoże Ci w tym kilka łatwych w użyciu narzędzi.

Badanie konkurencji to świetny sposób na określenie, co robi Twoja konkurencja i jakie strategie content marketingu, SEO czy mediów społecznościowych są dla niej skuteczne. Kompleksowe zrozumienie konkurencji pozwoli Ci podejmować mądrzejsze i bardziej świadome decyzje dotyczące Twojej strategii.

Szukanie słów kluczowych jest oczywistym miejscem, od którego należy zacząć. Jednak powinieneś także znać strategię tagowania i tytułowania Twojej konkurencji. Korzystając z narzędzia takiego jak TubeBuddy, możesz łatwo dowiedzieć się, co działa, a co nie w przestrzeni konkurencyjnej.

Innym użytecznym narzędziem YouTube jest SocialBook, który pozwala śledzić filmy i aktywność konkurencji w mediach społecznościowych. Dostarcza również karty wyników konkurencji, która ocenia Twój kanał na tle kanałów konkurencji.

Monetyzacja Twoich filmów

Niezależnie od tego, czy jesteś nowym użytkownikiem YouTube, czy chcesz zmonetyzować swoje filmy, istnieje wiele różnych sposobów na zarabianie na nich pieniędzy. W zależności od niszy, do której należy twój film, możesz spodziewać się zarobku od kilku centów do 20 dolarów za każde 1000 wyświetleń. Jeśli masz dużą widownię, możesz zarobić znacznie więcej.

Mając silną bazę subskrybentów, możesz zarabiać na swoich filmach na YouTube. Możesz zachęcać ludzi do subskrypcji, przypominając im o tym w każdym filmie, który publikujesz.

Możesz również zarabiać na swoich filmach na YouTube dzięki Programowi Partnerskiemu YouTube. Gdy spełnisz wymagania kwalifikacyjne, będziesz mógł uzyskać bezpośrednią kontrolę nad monetyzacją i dostęp do zespołu wsparcia twórców YouTube.

Następnie możesz wybrać typy reklam, które chcesz wyświetlać. Możesz wyświetlać reklamy przed, w trakcie lub po filmie.

Oceń artykuł: Jak zacząć na YouTube?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy