Jeśli pracujesz w gospodarstwie rodziców w ramach działalności rodzinnej, musisz zadać sobie pytanie, czy możesz ubiegać się o rentę rządową za tę pracę. Istnieje kilka różnych pytań, które powinieneś sobie zadać, zanim zdecydujesz, czy ubiegać się o rentę, czy nie.
Czy praca w gospodarstwie rodzinnym oznacza, że masz prawo do renty? To także biznes. Bez względu na to, czy prowadzisz działalność rolniczą, czy po prostu hodujesz zwierzęta, musisz wiedzieć o korzyściach, jakie możesz odnieść z posiadania legalnego podmiotu gospodarczego.
Oprócz zarabiania na życie z prowadzenia gospodarstwa, możesz mieć prawo do planów emerytalnych. Wiele z tych planów oferuje korzyści podatkowe, a wartość planu zależy od takich czynników, jak wiek i rentowność twojej działalności. Przed wdrożeniem jednego z tych planów powinieneś porozmawiać z wykwalifikowanym specjalistą, w tym z księgowym lub prawnikiem.
Urząd Skarbowy oferuje wiele zasobów, które pomogą Ci zrozumieć dostępne plany emerytalne oraz pomogą Ci znaleźć najlepszy plan odpowiadający Twoim potrzebom. Aby dowiedzieć się więcej o rodzajach planów emerytalnych, z których możesz skorzystać, odwiedź Publikację 560 IRS.
Czy mogę ubiegać się o rentę, jeśli pracowałem na farmie rodziców?
Jeśli jesteś dzieckiem, które pracowało na farmie rodziców przez kilka lat, możesz ubiegać się o rentę. Musisz jednak mieć wypełniony cały formularz wniosku. Musisz również dostarczyć szereg dokumentów potwierdzających. Jeśli ubiegasz się o rentę, musisz podać dane dotyczące środków finansowych swoich i współmałżonka. Warto również zaznaczyć, że musisz podać, czy ubiegasz się o wypłatę z datą wsteczną. Możesz to zrobić, kontaktując się z Sekcją Emerytur Państwowych bez Składek. Ponadto należy podać swój Osobisty Numer Usług Publicznych. Posiadanie tych danych w momencie kontaktowania się z Departamentem Spraw Pracowniczych i Ochrony Socjalnej ułatwi Ci uzyskanie informacji o tym, co musisz zrobić.