MarketingJak ustawić google na stronę startową?

Jak ustawić google na stronę startową?

Przez Redakcja

Jeśli próbujesz dowiedzieć się, jak ustawić Google jako swoją stronę główną, to trafiłeś we właściwe miejsce. Możesz skorzystać z kilku różnych metod i prawdopodobnie uda Ci się znaleźć taką, która będzie dla Ciebie odpowiednia.

Zmień stronę nowej karty

Jedną z wielu zalet Google Chrome jest możliwość dostosowania strony nowej karty. Strona nowej karty została zaprojektowana jako szybki punkt dostępu do innych miejsc. Użytkownicy mogą wybrać interesujący ich temat i pokazywać lub ukrywać określone treści. Obecnie najpopularniejsze wyszukiwania są wyświetlane w sekcji wyszukiwania.

Oprócz tego użytkownicy mogą zmieniać obraz tła, animacje, czcionkę i inne elementy. Karty informacyjne są również dostosowywane i mogą być umieszczane w lewym panelu. Możesz dodać szybkie łącza do strony nowej karty i zmienić ich nazwę.

Na przykład możesz dodać tablicę wyników dla fanów sportu. Możesz też wyświetlić aplikację z listą rzeczy do zrobienia dla entuzjastów produktywności. W każdym przypadku możesz dostosować wygląd strony Nowa karta do swoich indywidualnych upodobań.

Jeśli chcesz dostosować stronę Nowa karta, możesz użyć rozszerzeń Chrome. Możesz też skorzystać z Chrome Web Store i pobrać aplikacje innych firm, które oferują opcje dostosowywania. Niektóre z tych rozszerzeń to m.in. rozszerzenie „Przekierowanie do nowej karty”, które pozwala zastąpić stronę nowej karty nowym adresem URL.

Dostosowanie lub zmiana strony głównej

Google Chrome to przeglądarka internetowa, którą można ustawić tak, by wyświetlała własną stronę główną. Niezależnie od tego, czy szukasz serwisu społecznościowego, wyszukiwarki, czy strony startowej z własnym stylem, na pewno znajdziesz coś, co zaspokoi twoje potrzeby w zakresie przeglądania. Na szczęście możesz zmienić swoją stronę startową bez większego wysiłku.

Najpierw musisz uruchomić przeglądarkę Chrome. Gdy ją otworzysz, w prawym górnym rogu znajdziesz trzy pionowe kropki. Kliknij jedną z nich, aby zobaczyć okno ustawień. Na lewym pasku bocznym zobaczysz również menu Wygląd. W tej sekcji znajdziesz wiele ustawień do wyboru, m.in. niestandardowy skrót na pulpicie, stronę nowej karty i listę najpopularniejszych rozszerzeń.

Jeśli szukasz skrótu do najlepszych wyników wyszukiwania Google, warto zacząć od paska wyszukiwania Chrome. Możesz dostosować swój pasek wyszukiwania, klikając „Ustawienia”, a następnie wybierając „Wyszukiwarkę”. W tym miejscu możesz wybrać swoją wyszukiwarkę.

Utwórz wiele stron, które będą otwierane przy każdym uruchomieniu preferowanej przeglądarki

Wielka trójka to Internet Explorer, Firefox i przeglądarka Google Chrome. Wymienione przeglądarki mają łącznie ponad pół miliarda użytkowników i otwierają ponad milion zakładek dziennie. W ogólnym rozrachunku nie jest to problem. Problemem jest to, że przeciętny internauta nie chce brać udziału w wojnie przeglądarek o epickich rozmiarach. Nieustępliwa przeglądarka szybko dostanie w twarz, a to nie jest dobry widok, kiedy nie ma w pobliżu twojego ulubionego kolegi, który mógłby założyć koszulkę na swoje ego. Na szczęście możesz odeprzeć tę plagę, stosując kilka prostych porad i wskazówek.

Uczyń Google Chrome swoją stroną startową

Ustawienie strony startowej w Google Chrome to dobry sposób na wygodniejsze przeglądanie stron. Dzięki niej użytkownicy mają dostęp do najczęściej odwiedzanych stron internetowych jednym kliknięciem. Ponadto stronę główną można ustawić tak, by otwierała nowe okna. Możesz także dodać do strony motyw, co pozwoli użytkownikom na jej dostosowanie.

Pierwszym krokiem jest włączenie przycisku domowego. Aby to zrobić, musisz otworzyć Ustawienia w przeglądarce. Znajdziesz tam rozwijane menu zawierające kilka opcji. Kliknij na tę, która pokazuje Pokaż przycisk domowy, i przełącz ją na Włączony.

Następnie musisz ustawić stronę startową. To strona, która będzie uruchamiana przy każdym uruchomieniu Chrome. W zależności od wybranych ustawień może to być adres internetowy, profil na Facebooku, skrzynka e-mail lub witryna z wiadomościami.

Po ustawieniu strony startowej możesz ją przetestować. Gdy uruchomisz Chrome, w prawym górnym rogu ekranu pojawi się menu. Stamtąd możesz wybrać żądane ustawienia.

Oceń artykuł: Jak ustawić google na stronę startową?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy