PrawoCo sąd bierze pod uwagę przy podziale majątku?

Co sąd bierze pod uwagę przy podziale majątku?

Przez Redakcja

Sąd bierze pod uwagę pewne czynniki przy podziale majątku. Należą do nich: aktualna wartość majątku, czynnik winy oraz czynnik zdolności do pracy. Dodatkowo, czynnikiem branym pod uwagę jest również czynnik zdolności do spłaty.

Czynnik winy

W rzadkich przypadkach sąd może wziąć pod uwagę czynnik winy przy podziale majątku. Jeśli nie jesteś pewien, czym jest ten czynnik, to jest to zasadniczo czynnik zdolności płatniczej. Chodzi o to, że osoba, która jest w stanie zapłacić za swoje mienie, ma większe szanse na to, by to zrobić. Na przykład osoba, która ma dobrze prosperującą firmę, z większym prawdopodobieństwem będzie w stanie zapłacić za swoje mienie niż osoba, która ma trudności z opłaceniem czynszu.

Sędzia rozwodowy może wziąć pod uwagę wiele czynników przy podejmowaniu decyzji o podziale majątku. Przykładem może być wina małżeńska i wina ekonomiczna. Wina małżeńska ma miejsce wtedy, gdy ktoś angażuje się w działania, które szkodzą małżeństwu. Z kolei wina ekonomiczna polega na niespełnieniu przez daną osobę koniecznych wymagań. Przykładem winy ekonomicznej jest niepłacenie podatków lub nieutrzymywanie samochodu. Istnieje wiele innych istotnych czynników, które sędzia może wykorzystać przy podejmowaniu decyzji o podziale majątku.

Oceń artykuł: Co sąd bierze pod uwagę przy podziale majątku?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy