PrawoCzy sąd zawiadamia o odrzuceniu spadku?

Czy sąd zawiadamia o odrzuceniu spadku?

Przez Redakcja

Jeśli złożyłeś wniosek o odrzucenie spadku, a sąd go odrzucił, jakie masz możliwości? Na szczęście masz wiele sposobów postępowania. Możesz złożyć Zawiadomienie o powołaniu i kontynuacji postępowania kuratorskiego lub złożyć Wniosek o Zawiadomienie Specjalne.

Zasady IRS dotyczące odrzucenia spadku

Jeśli chcesz uniknąć płacenia podatku od spadku lub darowizny od spadku, możesz skorzystać z zasad dotyczących odrzucenia spadku. Te korzyści podatkowe mogą pomóc Ci w dokonaniu znaczącej zmiany w otrzymanym spadku. Należy jednak pamiętać o podjęciu odpowiednich kroków.

Jeśli planujesz zrzec się spadku, musisz zrozumieć jego wpływ na kolejnych beneficjentów. Oprócz pomocy w uniknięciu podatku od spadku i darowizny, zrzeczenie się może również zapewnić, że życzenia zmarłej osoby bliskiej zostaną spełnione.

Z reguły osoba może zrzec się tylko części spadku. Na przykład, jeśli dana osoba otrzymała spadek o wartości 125 000 dolarów, może zrzec się tylko 10 000 dolarów. Pozostała część spadku przechodzi na kolejnego beneficjenta na liście. Nie oznacza to jednak, że zrzeczenie się zawsze będzie korzystne dla następnej osoby na liście.

Inną korzyścią zrzeczenia się spadku jest to, że może ono zwiększyć szanse na zakwalifikowanie się do świadczeń rządowych. Kilka programów rządowych nie pozwoli Ci złożyć wniosku o spadek, jeśli otrzymujesz pomoc.

Złożenie zawiadomienia o proponowanych działaniach

Poświęcenie czasu na złożenie zawiadomienia o proponowanych działaniach może być czasochłonne, ale nagroda jest warta wysiłku. Jest to szczególnie prawdziwe w starej szkole, gdzie jedynym mieszkańcem domu jest zadziorna ciotka. Na dodatek rodzinnym zwierzakiem jest kundel, który według wszelkich standardów jest bardzo dobry. Po raz pierwszy od wielu lat rodzina może znów cieszyć się owocami całego życia. Jest to także wspaniały sposób na pogodzenie się z mężczyzną. Może też okazać się dobrodziejstwem dla odchodzącego małżonka. Co o tym sądzisz? Podejmując właściwy krok, rodzina może wreszcie podkulić ogon i jednocześnie cieszyć się rodzinnymi wakacjami.

Składanie Wniosku o Zawiadomienie Specjalne

Wniosek o Zawiadomienie Specjalne w celu odrzucenia spadku możesz złożyć na kilka sposobów. Jednym z nich jest wysłanie listu przez osobistego przedstawiciela spadku. Innym jest złożenie wniosku w Radzie Sądownictwa. Jeśli chcesz zrobić to oficjalnie, możesz zlecić to urzędnikowi sądowemu. Możesz też wynająć adwokata.

Powyższe wymagania oznaczają, że nie możesz po prostu wysłać listu do kilku osób. W rzeczywistości będziesz musiał uiścić wysoką opłatę, jeśli chcesz, żeby proces został przeprowadzony prawidłowo. Pomijając fakt, że będziesz musiał stawić się na przesłuchanie, a prawnik będzie musiał za darmo przeczytać twoje akta, szanse na sukces są niewielkie. Dzieje się tak dlatego, że sąd musi ustalić, czy roszczenie jest ważne, zanim je przyzna.

Nie oznacza to, że roszczenie nie zostanie odrzucone. Osobisty przedstawiciel spadku może zaakceptować lub odrzucić twój wniosek. Najlepiej jednak wiedzieć, że odrzucenie wniosku jest czymś więcej niż automatycznym „nie”.

Wypełnienie zawiadomienia o powołaniu i toczącym się postępowaniu sądowym

Jeśli masz zmarłego, który zmarł bez sporządzenia testamentu, sąd może nakazać osobistemu przedstawicielowi przejęcie zarządzania spadkiem. Musisz powiadomić wszystkie zainteresowane strony, a proces musi przebiegać zgodnie z postanowieniami tego kodeksu.

Ogłoszenie musi być publikowane raz w tygodniu przez trzy kolejne tygodnie w gazecie wydawanej w hrabstwie, w którym sąd jest właściwy. Musisz udowodnić publikację, składając w sądzie kopie gazet. Sąd może również nakazać wydrukowanie ogłoszenia w innej gazecie, ale nie należy tego robić, jeśli nie jest prawdopodobne, że zainteresowane strony to zauważą.

Musisz doręczyć wszystkim spadkobiercom i dewotom wezwanie i wniosek. Osoba, która ma udziały w spadku warte więcej niż pięć tysięcy dolarów, może zażądać od ciebie złożenia kaucji. Nie uprawnia to tej osoby do udziału w majątku, ale pozwala sądowi skorzystać ze swoich uprawnień i nakazać przedstawicielowi osobistemu spłatę roszczenia.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Oceń artykuł: Czy sąd zawiadamia o odrzuceniu spadku?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy