NaukaIle było planet w małym księciu?

Ile było planet w małym księciu?

Przez Redakcja

Jeśli jesteś wielkim fanem Antoine’a de Saint-Exupery’ego, możesz się zastanawiać, ile planet było w Małym Księciu? Sam zadałem sobie to pytanie, zanim przeczytałem tę historię. Jak się przekonasz, to bardzo mądry chłopiec, a fakt, że w opowiadaniu jest tak wiele planet, to prawdziwy hołd dla jego geniuszu.

Życie Antoine’a de Saint-Exupery’ego

Antoine de Saint-Exupery był wybitnym francuskim pisarzem i lotnikiem. Urodził się w 1900 roku w Lyonie we Francji. Po studiach w Ecole des Beaux-Arts wstąpił do wojska, gdzie w 1922 roku zdobył skrzydła pilota.

W 1929 roku przeniósł się do Argentyny, gdzie został dyrektorem linii lotniczej. To był jego pierwszy krok w świat pisarstwa. Jego doświadczenia w Ameryce Południowej stały się inspiracją dla powieści Poczta południowa.

Podczas II wojny światowej został wysłany na Saharę, by prowadzić misje zwiadowcze dla aliantów. Podczas pobytu na Saharze został uratowany przez karawanę Beduinów. Historia jego lotu jest tytułem jego pamiętnika. Po zakończeniu wojny wrócił do francuskich sił powietrznych. Później pracował jako attache ds. reklamy dla Air France. Wśród swoich osiągnięć otrzymał Croix de Guerre. Przez całe życie poświęcał się służbie ojczyźnie.

Asteroidy nazwane na cześć Małego Księcia

Jedną z najpopularniejszych książek wszech czasów jest „Mały Książę”. Napisał ją Antoine de Saint-Exupery, francuski lotnik i pisarz. Opowiada o tym, jak mały chłopiec z maleńkiej planety podróżuje przez kosmos, by znaleźć nowy dom.

Książka została wydana po raz pierwszy w 1943 roku. Mimo że jest to książka dla dzieci, zawiera wiele treści filozoficznych. Między innymi opisuje małą asteroidę o nazwie B-612.

Ta asteroida ma trzy wulkany. Żyjący na niej mały książę wierzy, że ptaki mogą go przenieść na Ziemię. Inna asteroida, która nosi nazwę Małego Księcia, to Petit-Prince, asteroida odkryta w 1998 roku. W 2003 roku księżyc większej asteroidy również został nazwany imieniem Małego Księcia.

Asteroidy są w rzeczywistości dużo mniejsze niż nam się wydaje. Mają średnicę do dwóch kilometrów, choć niektóre mają promień zaledwie kilkuset kilometrów.

Mały Książę kocha swoją różę

Mały Książę to bajka napisana przez Antoine’a de Saint-Exupery’ego. Została zainspirowana jego przygodami podczas II wojny światowej. Książkę napisał, mieszkając w Nowym Jorku. Nie doczekał jednak końca wojny. Mimo to opowieść została opublikowana w 2000 roku.

Bajka opowiada o małym księciu, który rodzi się na maleńkiej planecie. Poznaje lisa, który uczy go o życiu i miłości.

Książę, choć kocha różę, nie jest w stanie do niej wrócić. Zamiast tego odkrywa różne planety.

Po powrocie książę dowiaduje się, że jego róża jest jedyną w swoim rodzaju. To prowadzi do emocjonalnego pożegnania z narratorem. Następnie książę postanawia opuścić swoją planetę i poznać resztę wszechświata.

Bajka o Małym Księciu jest doskonałym przykładem alegorii. Jako alegoria jest to opowieść o przygodach chłopca, który dorastał na małej planecie w kosmosie. W całej bajce książę spotyka różne inne planety.

Opis narratora o Małym Księciu

Mały Książę to powieść autorstwa Antoine’a de Saint-Exupery’ego. Opowiada historię małego księcia, który podróżuje na Ziemię, która okazuje się bardzo różna od jego planety.

Mały Książę ma złote, błyszczące włosy i piękny śmiech. Jego rodzinna planeta jest mała i ma trzy małe wulkany. Ma też różaną roślinę, którą się opiekuje.

Ciekawość Małego Księcia jest bardzo głęboka. Zastanawia się, jak wyglądają inne planety. Ponadto dowiaduje się również o ludziach, co jest dla niego dość zabawne.

Podczas podróży na inne planety Mały Książę odwiedza kilka tajemniczych miejsc. W pewnym momencie spotyka węża. W końcu postanawia, że chciałby wrócić na swoją rodzinną planetę.

Aby to zrobić, książę musi zostać ukąszony przez jadowitego węża. Gdy to zrobi, będzie mógł wrócić na swoją planetę.

Oceń artykuł: Ile było planet w małym księciu?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy