PracaIle zarabia lekarz za dyżur?

Ile zarabia lekarz za dyżur?

Przez Redakcja

Jeśli myślisz o zostaniu lekarzem, być może zastanawiasz się, ile zarobisz, jeśli będziesz pracował na dyżurze. W Wielkiej Brytanii istnieje kilka różnych struktur płacowych, dlatego ważne jest, abyś zrozumiał, jak one działają. Dowiesz się również, jakiej średniej kwoty możesz się spodziewać. Ważne jest również, abyś wiedział, czy będziesz pracował w placówce stacjonarnej czy ambulatoryjnej, ponieważ może to mieć wpływ na wysokość wynagrodzenia.

Średnia płaca godzinowa

Czy wiesz, jaka jest średnia płaca godzinowa dla lekarza na dyżurze? Wynagrodzenie może się różnić w zależności od lokalizacji i zakresu obowiązków. Jednak nierzadko zdarza się, że pracownik medyczny zarabia ponad milion dolarów rocznie. Na przykład anestezjolodzy otrzymują wysoką stawkę 113 dolarów za godzinę.

Średnia pensja lekarza na dyżurze wynosi nieco więcej niż połowę tej kwoty. W rzeczywistości większość lekarzy pracuje od 50 do 60 godzin tygodniowo. Trzeba przyznać, że większość pracowników medycznych cieszy się z dobrej płacy. Ale mają też sporo wolnego czasu. To dobra rzecz. W rzeczywistości wiele prywatnych praktyk zrezygnowało z przywilejów personelu medycznego w szpitalach.

Oczywiście, najlepszym sposobem na poznanie wysokości wynagrodzenia za dyżur jest zapytanie swojego lekarza. Dotyczy to zwłaszcza lekarzy młodszych, którzy w większości przypadków otrzymują wynagrodzenie w wysokości połowy standardowej stawki godzinowej.

Medycyna ambulatoryjna a medycyna stacjonarna

Jeśli jesteś lekarzem, ważne jest, abyś znał różnice między opieką ambulatoryjną a stacjonarną. Różnica w wynagrodzeniu może być znacząca. Wielu lekarzy dzieli swój czas pracy między opiekę ambulatoryjną i stacjonarną.

Lekarstwo ambulatoryjne jest generalnie tańsze niż stacjonarne. Może być lepszym rozwiązaniem dla pacjentów, którzy mają dobre ubezpieczenie zdrowotne. Dzieje się tak dlatego, że do zapewnienia opieki ambulatoryjnej potrzeba mniej środków.

Opieka stacjonarna jest zwykle przeznaczona dla osób z poważniejszymi chorobami. Możesz również zaoszczędzić pieniądze, jeśli zdecydujesz się na leczenie w domu zamiast w szpitalu. Pacjent ambulatoryjny może zaoszczędzić setki dolarów, unikając noclegu.

Pacjenci stacjonarni wymagają dłuższego monitorowania. Wykorzystują też więcej łóżek i personelu medycznego w placówce.

Lekarze, którzy świadczą usługi ambulatoryjne i stacjonarne, często mają inny poziom stresu. W rezultacie mają inny styl życia.

Lekarz na dyżurze może zarobić nawet 1000 dolarów dziennie. Chirurdzy mogą zarabiać jeszcze więcej.

Zasady wynagradzania lekarzy w Wielkiej Brytanii

Zasady wynagradzania lekarzy w Wielkiej Brytanii za pełnienie dyżurów różnią się w zależności od regionu. Na przykład lekarz w Irlandii Północnej może zarabiać w środku skali, podczas gdy w Szkocji lekarz może zarabiać mniej niż najniższa stawka.

W Wielkiej Brytanii lekarze młodsi pracują zazwyczaj 48 godzin tygodniowo. Otrzymują pensję podstawową i dodatek za dyżur. Młodsi lekarze, którzy biorą wolne na badania naukowe, otrzymują dodatkową premię. Jeśli biorą wolne na urlop ojcowski lub macierzyński, nadal mają prawo do takich samych świadczeń NHS.

Płace dla specjalistów są inne. Lekarze, którzy są zatrudnieni w celu odbycia szkolenia specjalistycznego, otrzymują wynagrodzenie zgodne z tabelą płac dla konsultantów. Z kolei lekarze zawodowi są wynagradzani zgodnie z tabelą płac dla stażystów.

Lekarze nieszkolący się mają własną tabelę płac w zależności od rodzaju wykonywanych obowiązków. Jest to zwykle oparte na ich wykształceniu i poziomie odpowiedzialności.

Stres związany z byciem na wezwanie

Lekarze na wezwanie mogą być stresującą pracą. Stawiają czoła wysokim stawkom, nie mają chwili wytchnienia i mało odpoczywają. Wykazano, że u lekarzy na wezwanie wzrasta frustracja, napięcie oraz problemy ze zdrowiem fizycznym i psychicznym. Wiele badań dotyczyło stresu związanego z pracą na dyżurze. Wyniki te stały się podstawą do przyszłych badań. Jednak potrzeba więcej badań, by określić związek przyczynowy między pracą na dyżurze a zdrowiem.

Płeć jest potencjalną zmienną w badaniach nad pracą na dyżurze. Mężczyźni zgłaszali wyższy poziom stresu, podczas gdy kobiety wykazywały niższy. Ponadto kobiety spędzają mniej nocy na dyżurze niż mężczyźni. Może to wynikać z podwójnej roli pracownika i opiekuna.

Co więcej, doświadczenie pracy na dyżurze wyjaśnia średnią lub dużą część WHI opartego na stresie. Autorzy stwierdzili również, że schematy pracy na dyżurze wpływają na stres, sen i nastrój.

Chociaż czynniki te są ważne do zbadania, płeć powinna być brana pod uwagę jako możliwa zmienna w badaniach nad pracą na dyżurze. Ponieważ praca na wezwanie ma tak bezpośredni wpływ na zdrowie, korzystne byłoby zbadanie jej wpływu na płeć męską i żeńską.

Oceń artykuł: Ile zarabia lekarz za dyżur?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy