PracaJak wygląda praca w amazon?

Jak wygląda praca w amazon?

Przez Redakcja

Bez względu na to, czy rozważasz karierę w Amazonie, czy już ją rozpocząłeś, prawdopodobnie zastanawiasz się, jak to będzie. Na szczęście jest wiele informacji, które pomogą Ci odpowiedzieć na to pytanie.

Pracownicy ds. zbierania i pakowania

Pracownicy ds. zbierania i pakowania pracują w magazynach i pakują towary do wysyłki. Muszą być elastyczni, mieć dobrą uwagę na szczegóły i wysoki poziom sprawności fizycznej.

W miarę wzrostu liczby zamówień online, do pakowania towarów będzie potrzebnych więcej pracowników. Osoby zajmujące się kompletacją i pakowaniem muszą być w stanie stać i podnosić pudła przez wiele godzin.

Oprócz pracy w magazynie osoby zajmujące się kompletacją i pakowaniem muszą być w stanie skutecznie komunikować się ze współpracownikami i klientami. W zależności od wymagań stanowiska, dzień pracy może trwać od dwudziestu do czterdziestu godzin.

Praca na tym stanowisku wymaga uczciwej płacy początkowej, ale istnieją możliwości awansu. Pracownicy Amazona mogą liczyć na wiele korzyści. Niektóre z nich to plan 401k, płatny czas wolny i ubezpieczenie zdrowotne.

Rekrutacja

Rekrutanci Amazona odgrywają kluczową rolę w działaniach rekrutacyjnych firmy. Ich zadaniem jest pozyskiwanie najlepszych kandydatów i pomaganie zespołowi HR w tworzeniu planu zatrudnienia. Praca ta wymaga połączenia umiejętności twardych i miękkich. W zależności od stanowiska będziesz musiał wykazać się umiejętnością odsiewania kandydatów i nauczyć się pracy z globalnymi zespołami.

W ramach rozmowy kwalifikacyjnej będziesz mógł porozmawiać z dwoma do siedmiu Amazonkami. Będą oni chcieli dowiedzieć się między innymi o Twoich osiągnięciach zawodowych. Będziesz mógł również omówić swoje doświadczenia z narzędziami rekrutacyjnymi firmy. Na szczęście dobrze jest znać język firmowej strony i aplikacji.

Pracownicy firmy

Amazon jest drugim największym prywatnym pracodawcą w USA, za Walmartem, zatrudniającym prawie milion pracowników na całym świecie. W ostatnich latach pracownicy Amazona coraz głośniej mówili o swoich skargach na firmę. Niektórzy domagają się większej przejrzystości i lepszych praw dla pracowników. Inni skarżyli się na kwestie bezpieczeństwa i dyskryminację ze względu na płeć. Kierownictwo firmy stanęło w obliczu wielu pytań dotyczących praktyk biznesowych i miejsca pracy. W zeszłym tygodniu spotkali się z inwestorami instytucjonalnymi. Jednak nie ujawnili jeszcze dokładnej liczby zwolnień, które będą miały miejsce.

Szkolenia

Amazon oferuje pracownikom wiele opcji szkoleniowych. Są to praktyki, programy szkoleniowe i szkolenia na miejscu.

Praktykanci w magazynie otrzymują płatne szkolenie w miejscu pracy. W zależności od stanowiska, szkolenie może trwać do 12 tygodni. Praktykanci poznają zasady bezpieczeństwa i działania magazynu. Uczą się także konserwacji maszyn.

Program AWS re/Start to pełnoetatowy, 12-tygodniowy kurs o dużym oddziaływaniu. Został zaprojektowany, by pomóc społecznościom niedostatecznie reprezentowanym na rynku pracy w branży technicznej. Przez cały czas trwania programu absolwenci są łączeni z ofertami rozmów o pracę.

Podczas szkolenia Amazon wypłaca wynagrodzenie. Po zakończeniu kursu uczestnicy otrzymują e-mail ze szczegółami dotyczącymi pomyślnego ukończenia szkolenia.

Amazon oferuje staże, staże badawcze i staże biznesowe. Tego typu stanowiska są często dostępne dla studentów i niedawnych absolwentów. Ponadto istnieje wiele praktyk dla członków służby czynnej.

System oceny pracy

Pracownicy firmy Amazon wyrazili mieszane uczucia na temat systemu oceny pracy. Niektórzy skarżą się, że są manipulowani przez menedżerów, którzy wykorzystują ten proces do wyrzucania pracowników z pracy. Inni twierdzą, że promuje on kultową atmosferę i kulturę cutthroat.

Proces oceny wyników w firmie Amazon wykorzystuje proces zwany Forte. Nakazuje on kierownikom oceniać pracowników na podstawie dwóch czynników: ich wydajności w porównaniu z innymi pracownikami oraz zasad przywództwa firmy. Proces obejmuje również nieformalne informacje zwrotne i dane zebrane z nieformalnych źródeł.

Oceny wydajności pracowników firmy Amazon decydują o ich rocznych podwyżkach. Pracownicy są oceniani na początku roku, pierwszego dnia pracy. Ci, którzy nie spełniają standardów wydajności, są najczęściej zwalniani.

Niezamierzone odejścia

Współczynnik rotacji pracowników w firmie Amazon rośnie. Pracownicy giganta handlu elektronicznego dwa razy częściej odchodzą z pracy z własnej woli niż zostają zwolnieni. Tak wynika z nowego raportu opartego na wyciekłych dokumentach wewnętrznych.

„Niepożądane odejścia” w Amazonie są kluczowym wskaźnikiem, reprezentującym procent pracowników, którzy opuszczają firmę każdego roku. Obejmuje to tych, którzy zostali zwolnieni z powodu słabych wyników, ale także tych, którzy odchodzą z własnej woli.

Metryka „nieodżałowanego odejścia” jest jednym z wielu wskaźników wydajności, które śledzi kierownictwo. Amazon używa złożonego systemu narzędzi do zarządzania personelem, opartego na algorytmach i zastrzeżonym oprogramowaniu, aby oceniać wydajność pracowników.

Oceń artykuł: Jak wygląda praca w amazon?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy