PrawoCzy adwokat może być mediatorem?

Czy adwokat może być mediatorem?

Przez Redakcja

Kiedy myślisz o prawniku, możesz sobie wyobrazić prawnika, który zajmuje się sprawami cywilnymi. Istnieje jednak wiele powodów, dla których prawnik może rozważyć mediację jako wybór kariery. Na przykład mediatorzy mogą znaleźć satysfakcję w pomaganiu stronom w znalezieniu rozwiązania sporu. Mogą też zarabiać duże pieniądze. Chociaż prawnik nie musi specjalizować się w mediacji, żeby odnieść sukces jako mediator, dobrze jest mieć wykształcenie prawnicze.

Zdobądź odpowiednie przygotowanie w zakresie wiedzy i doświadczenia

Mediacja to proces prawny, w którym dwie strony sporu spotykają się, żeby uzgodnić ugodę. W mediacji mediator nie jest sędzią. Jest neutralną osobą trzecią, która współpracuje z dwoma stronami, aby pomóc im osiągnąć porozumienie.

Aby być dobrym mediatorem, musisz posiadać kilka umiejętności i zdolności. Należy do nich umiejętność dobrej pracy z ludźmi i zdolność komunikowania się z nimi. Mediator powinien również posiadać wiedzę na temat systemu prawnego i rozumieć wpływ sporu na świat biznesu.

Jeśli chcesz zostać mediatorem, możesz odbyć szkolenie. Wiele prywatnych organizacji mediacyjnych oferuje szkolenia, gdy poszukują mediatorów-ochotników. Istnieją również programy szkoleniowe oferowane przez lokalne i krajowe organizacje zrzeszające mediatorów.

Uzyskaj zrzeczenie się reprezentacji od każdej niereprezentowanej strony

Przed zawarciem ugody, z którą nie możesz się pogodzić, warto rozważyć zrzeczenie się reprezentacji. Choć proces ten może wydawać się zniechęcający, będziesz zadowolony, że to zrobiłeś. Nie tylko będziesz mógł przejść do bardziej interesujących spraw, ale także zaoszczędzisz trochę pieniędzy. W dłuższej perspektywie oszczędności pieniężne przełożą się na większą produktywność i szczęśliwszą rodzinę.

Powinieneś także poświęcić czas na dopracowanie szczegółów, aby móc przedstawić swoje racje, kiedy nadejdzie czas. Wykwalifikowany mediator nie tylko wskaże ci drogę, ale także będzie potrafił zachować spokój. Otwarty umysł i gotowość do słuchania to połowa sukcesu. Jeśli będziesz miał szczęście, wyjdziesz z bardziej zaokrągloną opinią, niż gdybyś miał ją sam.

Wyjaśnij dokładnie ograniczenia roli mediatora

Chociaż rola mediatora nie ogranicza się do rozpoznawania i rozwiązywania sporów, to nadal ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z najważniejszych szczegółów. W tym celu należy zastosować się do następujących wskazówek:

Najbardziej oczywistym jest posiadanie jasnego pojęcia o kluczowych faktach dotyczących sporu. Dobry mediator będzie potrafił zidentyfikować i opisać istotne szczegóły. Jest to szczególnie ważne, gdy mediację prowadzi strona niereprezentowana.

Najbardziej odpowiednim sposobem jest podsumowanie najważniejszych kwestii w łatwym do odczytania formacie. Ułatwia to mediatorowi uzyskanie najważniejszych informacji od stron.

Znajdź satysfakcjonujące zatrudnienie jako mediator

Jeśli szukasz satysfakcjonującej kariery, mediacja może być dla Ciebie świetnym rozwiązaniem. Mediacja to alternatywna metoda rozwiązywania sporów, która pozwala ludziom otwarcie mówić o swoich problemach bez osądzania. Mediator zachęca do negocjacji w różnych sprawach, aby osiągnąć rozwiązania satysfakcjonujące obie strony.

Mediatorzy są zatrudniani przez sądy, instytucje świadczące usługi prawne, organizacje prywatne i agencje publiczne. Pracują z wieloma różnymi sporami, w tym z zakresu prawa probierczego, praw człowieka i wadliwych towarów. Skuteczny mediator posiada umiejętność budowania pozytywnych relacji z klientami i zachowuje poufność.

Wynagrodzenie mediatorów zależy od lokalizacji i doświadczenia. Jednak średnia pensja wynosi około 23,5 dolara za godzinę. Niektóre stany wymagają, aby mediatorzy mieli wykształcenie prawnicze lub licencjackie.

Oceń artykuł: Czy adwokat może być mediatorem?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy