PrawoCzy prawnik może być karany?

Czy prawnik może być karany?

Przez Redakcja

Zarejestrowanie w rejestrze karnym może wydawać się przeszkodą w zostaniu prawnikiem, ale tak nie jest. W rzeczywistości prawo nowojorskie nie wymazuje ani nie „usuwa” danych z rejestru karnego. Oznacza to, że twoje akta mogą być dostępne dla agencji rządowych, nawet po uzyskaniu decyzji o ich usunięciu. Jednakże prawnik specjalizujący się w usuwaniu skazań może pomóc Ci w uzyskaniu zapieczętowania Twoich akt.

Uchylone akta mogą być dostępne dla agencji rządowej

Uchylenie akt karnych jest procesem, który pozwala komuś usunąć aresztowanie lub przestępstwo z akt publicznych. Pozwala to ludziom nie ujawniać swoich danych i uniknąć ryzyka związanego ze sprawdzaniem przeszłości.

Jest wiele czynników, które decydują o tym, czy usunięcie danych jest dla ciebie właściwym posunięciem. Jednym z głównych czynników jest charakter wykroczenia. Niektóre wykroczenia są trudniejsze do usunięcia niż inne. Jeśli jednak nie byłeś wcześniej karany, dobrze się zachowywałeś i nie masz innej przeszłości kryminalnej, powinieneś być w stanie uzyskać usunięcie wpisu w rejestrze karnym.

Innym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest czas, jaki upłynął od momentu aresztowania i postawienia zarzutów. W niektórych stanach możesz otrzymać decyzję o usunięciu wpisu już po roku. W przypadku poważniejszych przestępstw, możesz być zmuszony do długiego oczekiwania, zanim będziesz mógł złożyć wniosek o usunięcie wpisu z rejestru karnego.

Inne czynniki, które mogą wpłynąć na możliwość usunięcia wpisu z rejestru karnego, to miejsce aresztowania i charakter przestępstwa. Niektóre stany wymagają, abyś złożył skomplikowany wniosek sądowy o oczyszczenie z zarzutów. Inne zezwalają na samodzielne złożenie wniosku.

Rząd również może mieć dostęp do Twoich akt. Na przykład, jeśli ubiegasz się o pozwolenie na broń, najprawdopodobniej zapytają o Twoje poprzednie skazanie.

Prawo Nowego Jorku nie wymazuje ani nie „usuwa” kartoteki kryminalnej

W Nowym Jorku prawnik posiadający kartotekę kryminalną nie ma możliwości jej wymazania lub „usunięcia”. To nie jest rzadki fakt. Wyrok skazujący może mieć długotrwały wpływ na życie danej osoby. Może ograniczyć zatrudnienie, mieszkanie i dostęp do usług rządowych.

Niektóre stany oferują ulgę w postaci usunięcia wyroku z rejestru karnego, co jest sposobem na usunięcie go z kart historii. Wydalenie nie jest jednak środkiem zaradczym. Nadal musisz podjąć kroki niezbędne do zapieczętowania swoich akt, co może być czasochłonne.

Ekshumacja może usunąć z widoku publicznego Twoje wcześniejsze przestępstwa i wykroczenia. Jednak jest ono dostępne tylko w niektórych przypadkach.

Ekshumacja to świetny sposób na rozpoczęcie nowego życia. Unieważnienie rejestru skazanych daje Ci szansę na powrót do pracy. Proces ten może również pomóc Ci w uzyskaniu przyzwoitego mieszkania, jeśli wcześniej nie byłeś w stanie tego zrobić.

Korzystanie z odpowiednich usług może wiele zmienić. W zależności od Twojej sytuacji, warto skonsultować się z obrońcą, aby upewnić się, że masz jak największe szanse na zamknięcie rejestru karnego.

W Nowym Jorku istnieją różne możliwości zamknięcia rejestru karnego. Jedną z nich jest Certyfikat Uwolnienia od Niepełnosprawności. Jest to certyfikat, który można uzyskać w NY Division of Criminal Justice Services.

Prawnicy zajmujący się oczyszczaniem z zarzutów mogą pomóc w uzyskaniu zapieczętowania rejestrów

Zapieczętowanie rejestrów karnych może mieć ogromny wpływ na życie danej osoby. Może zapewnić osobie drugą szansę i oczyścić ją z piętna związanego z przeszłością.

Wielu osobom odmawia się możliwości pracy i mieszkania z powodu ich przeszłości kryminalnej. Ujawnienie informacji o karalności może pomóc w ochronie przed dyskryminacją osobistą lub instytucjonalną. Adwokat specjalizujący się w usuwaniu skazań może wyjaśnić ten proces.

Po pierwsze, powinieneś ustalić, czy kwalifikujesz się do procedury uszczelnienia. Może się to różnić w zależności od stanu. Niektóre stany automatycznie usuwają pewne zapisy w ramach procesu sądowego. W innych przypadkach musisz złożyć wniosek w sądzie.

Koszty procedury różnią się w zależności od stanu. Wiele stanów oferuje opłaty za złożenie wniosku, które są zwolnione dla osób o niskich dochodach. Ponadto niektóre stany mają programy in-forma pauperis.

Musisz złożyć wniosek w sądzie, w którym popełniono przestępstwo. Prokurator okręgowy będzie miał czas na odpowiedź, zanim wniosek zostanie przesłany do sędziego w celu podjęcia decyzji.

Petycja musi również zawierać zaprzysiężone oświadczenie oskarżonego. Jeśli prokurator nie zgłasza sprzeciwu, masz szansę na wygraną.

Proces uszczelnienia rejestru karnego nie jest łatwy. Ale może być wart wysiłku.

Oceń artykuł: Czy prawnik może być karany?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy