PrawoCzy radca prawny może udzielić substytucji adwokatowi?

Czy radca prawny może udzielić substytucji adwokatowi?

Przez Redakcja

Jeśli zastanawiasz się, czy powinieneś zatrudnić doradcę prawnego, który pomoże Ci podjąć ważne decyzje, nie jesteś sam. Coraz więcej osób korzysta z usług „alternatywnych dostawców” w celu załatwienia różnych spraw prawnych. Choć nie jest to pierwsza opcja, którą warto rozważyć, staje się coraz bardziej powszechna i dla wielu osób stanowi wartościowe rozwiązanie.

„Alternatywny dostawca” jest obecnie głównym nurtem

Korzyści z korzystania z alternatywnego dostawcy nie ograniczają się do pracowników, pracodawcy mogą korzystać z takich dostawców w celu obniżenia kosztów. Na przykład, pracodawcy mogą kontrolować skierowania do zbyt drogich placówek służby zdrowia i specjalistów. Dodatkowo, tacy dostawcy mogą uzupełnić usługi podstawowej opieki zdrowotnej dla pracowników. Coraz częściej pracodawcy szukają bardziej atrakcyjnych rozwiązań niż tradycyjny model medyczny.

Nowe badanie przeprowadzone przez IHS Markit i American Bankers Association, zwane również przez swoich członków „AAA”, oferuje najbardziej kompleksową analizę branży alternatywnej opieki zdrowotnej w Ameryce Północnej. Wyniki badania zostały oparte na ogólnokrajowej ankiecie przeprowadzonej wśród około 2500 pracodawców. Ponad jedna czwarta respondentów pochodzi z dużych korporacji, a pozostali to małe i średnie firmy. Uczestnicy badania stwierdzili, że chcą lepiej zarządzać kosztami opieki zdrowotnej, zwiększyć dostęp do wysokiej jakości opieki i poprawić jakość obsługi klienta. Uważają, że skuteczna strategia opieki zdrowotnej może umożliwić pracodawcom zaoszczędzenie do 40% kosztów ubezpieczenia zdrowotnego pracowników.

Obowiązki i odpowiedzialność

Choć doradca prawny nie jest prawnikiem, ma swój własny zestaw obowiązków i odpowiedzialności. Na przykład, istnieją pewne wymogi prawne i ustawowe, które doradca prawny musi spełnić. Doradca prawny musi również podejmować decyzje, które są zarówno mądre, jak i rozsądne. Doradca prawny musi być również przygotowany na przyjęcie kontrpropozycji.

Głównym zadaniem doradcy prawnego jest doradzanie klientom w różnych sprawach związanych z prawem i biznesem. Obejmuje to sporządzanie umów, przeglądanie i korygowanie dokumentów prawnych, a także wykonywanie innych obowiązków prawnych. Należy do nich ocena ważności dokumentów finansowych oraz kierowanie osób, które nie kwalifikują się do korzystania z usług organizacji. Inną rolą jest pełnienie funkcji rzecznika imigrantów w sądzie imigracyjnym oraz przed Urzędem Imigracji i Naturalizacji (INS).

Jako aspirujący doradca prawny ważne jest, aby poznać niuanse tej pracy. Obejmuje to naukę o tym, które z niezliczonych zadań wymienionych powyżej zostaną Ci przydzielone, a także o tym, w którym z różnych działów prawnych będziesz zatrudniony. Ponadto radca prawny musi zrozumieć oczekiwania swojego szefa. Dobre zrozumienie celów i priorytetów firmy jest niezbędne.

Zasoby ABA dla radców prawnych

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym prawnikiem, czy doświadczonym praktykiem, American Bar Association (ABA) zapewnia praktyczne zasoby, które są korzystne dla Ciebie i Twoich klientów. Jako członek ABA masz dostęp do wielu korzyści, w tym do członkostwa, bezpłatnych zasobów prawnych, kształcenia ustawicznego oraz wielu możliwości rozwoju zawodowego i kariery. Członkowie ABA mogą również przystąpić do Public Service Loan Forgiveness Program.

Amerykańskie Stowarzyszenie Prawników (American Bar Association) jest jedną z największych dobrowolnych organizacji prawników w Stanach Zjednoczonych. Została założona w 1878 roku, aby rozwijać naukę prawa i wymiar sprawiedliwości. Członkami są prawnicy, studenci prawa i profesorowie prawa. Oprócz dostarczania zasobów prawnych dla członków, organizacja działa na rzecz ochrony rządów prawa, zapewnienia uczciwych procesów prawnych i zapewnienia dostępu do wymiaru sprawiedliwości dla wszystkich.

ABA publikuje szereg czasopism i książek. Publikacje te dostarczają aktualnych informacji o problemach i trendach oraz doradzają praktykom, jak najlepiej sobie z nimi radzić. Kilka publikacji ABA jest publicznie dostępnych za darmo. Ponadto Law Library Resource Center przy ABA prowadzi niemal kompletne archiwum publikacji ABA.

Zasoby dla prawników

Niezależnie od tego, czy jesteś praktykującym prawnikiem, czy studentem prawa, masz do dyspozycji wiele zasobów internetowych. Strony te oferują wiadomości prawne, materiały edukacyjne i pomoce praktyczne, dzięki czemu łatwo jest być na bieżąco. Dostarczają również pomocnych narzędzi, które pomogą Ci znaleźć odpowiednią pracę.

LexisNexis oferuje wiele zasobów do badań i przeglądów prawnych. Ich obszerna biblioteka zawiera ponad 850 000 artykułów, pochodzących z ponad 900 firm prawniczych z całego świata. Jeśli zapiszesz się do ich serwisu e-mail, możesz również wybrać konkretne jurysdykcje, aby otrzymywać aktualizacje.

Google Legal Scholar to świetne źródło informacji dla prawników i innych specjalistów z dziedziny prawa. Strona jest łatwa w użyciu, a dostęp do niej nic nie kosztuje. Dzięki temu możesz zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy. Jednak nie ma gwarancji, że informacje są dokładne.

Innym źródłem informacji jest Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Studentom Prawa i Niepełnosprawnym (NALSWD). NALSWD jest organizacją non-profit, która udziela studentom porad dotyczących ich kariery prawniczej. Obejmuje to stypendia i możliwości nawiązania kontaktów.

Oceń artykuł: Czy radca prawny może udzielić substytucji adwokatowi?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy