FinanseJak płacić niskie podatki?

Jak płacić niskie podatki?

Przez Redakcja

Jeśli chcesz płacić mniejsze podatki, być może zastanawiasz się, gdzie możesz znaleźć wskazówki i porady, które pozwolą Ci zaoszczędzić pieniądze. Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, począwszy od terminowego wypełniania zeznań podatkowych, a skończywszy na przekazywaniu datków na cele charytatywne.

Legalne sposoby na płacenie mniejszych podatków

Nie da się ukryć, że płacenie podatków może być uciążliwe. Na szczęście istnieje wiele legalnych sposobów, aby zmniejszyć swój rachunek o kilka cyfr. Jednym ze sposobów jest skorzystanie z usług planowania podatkowego. Korzystanie z odpowiednich usług może pomóc Ci w maksymalnym wykorzystaniu ciężko zarobionych dolarów i dochodów podlegających opodatkowaniu.

Kluczem do ustalenia, które usługi mogą Ci pomóc, jest skonsultowanie się z wykwalifikowanym specjalistą. Większość osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele sposobów może zaoszczędzić kilka cyfr w swoim następnym zeznaniu podatkowym. Renomowany księgowy lub specjalista podatkowy może udzielić informacji o tym, co działa, a co nie.

Choć nie jest zaskakujące, że większość ludzi bardziej martwi się o terminowe płacenie rachunków niż o obniżenie podatku, nadal istnieje wiele sposobów, by zaoszczędzić trochę tej cennej gotówki. Na przykład możesz zaoszczędzić na kosztach związanych z podatkiem od nieruchomości, płacąc go wcześniej. Ponadto, używając karty kredytowej z oddzielnymi liniami na wydatki służbowe i osobiste, będziesz miał pewność, że wyszczególniasz wszystkie swoje wydatki.

Używanie oddzielnej karty kredytowej

Używanie karty kredytowej do płacenia podatków nie jest czymś dla osób o słabym sercu. Do najwyższej kwoty, którą wydasz na ten cel, zostanie doliczona wysoka opłata. W ostatecznym rozrachunku najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie renomowanego specjalisty podatkowego i postawienie na swoim. Bezproblemowe doświadczenie sprawi, że będziesz miał więcej czasu na ważniejsze sprawy. Jeśli będziesz miał szczęście, wspomniana osoba może nawet polecić Ci tanią kartę podatkową na następny sezon podatkowy.

Gdy już to zrobisz, rozważ wiele tanich alternatyw. Na przykład na poniższej liście znajduje się czterech dostawców kart kredytowych dla Twoich podatków. Są to: Citibank, Discover it (dawniej Discover credit cards), Wells Fargo oraz HSBC. Korzystanie z usług jednego z tych dostawców kart jest prawdopodobnie najbardziej opłacalnym sposobem płacenia rachunków podatkowych. Niezależnie od tego, czy wybierzesz drogę tradycyjnego banku, czy karty kredytowej, możesz odnieść kilka korzyści.

Darowizny na cele charytatywne

Darowizny na cele charytatywne to świetny sposób, by pomóc innym i jednocześnie zaoszczędzić na podatkach. Istnieją jednak pewne zasady, o których powinieneś wiedzieć.

Pierwszą zasadą jest konieczność przechowywania paragonów. Oznacza to, że musisz mieć kopię anulowanego czeku, wyciągu z karty kredytowej i wyciągu bankowego. Musisz także skorzystać z pomocy doradcy podatkowego lub planisty finansowego, który pomoże ci w dokonaniu odliczeń.

Inna zasada mówi, że musisz przechowywać kopie dokumentów W-2 i odcinków wypłaty. Twój pracodawca zabierze mniejszą część twojej pensji w postaci podatków, jeśli będziesz mógł odliczyć koszty swoich składek.

Jeśli twoje odliczenia przekroczą standardową kwotę, otrzymasz zwrot podatku. Przechowuj dokumentację dotyczącą wpłat na cele charytatywne. Skonsultuj się także z konsultantem ds. filantropii lub doradcą podatkowym.

Urząd Skarbowy pozwala na przeniesienie odliczeń na kolejny okres aż do pięciu lat. W przypadku małżeństwa można je przenieść do $25,900, a w przypadku osoby samotnie wychowującej dziecko do $12,950.

Ubezpieczenie zdrowotne dla samozatrudnionych

Ubezpieczenie zdrowotne może być kosztowne, ale możesz kwalifikować się do odliczenia podatkowego, jeśli jesteś samozatrudniony. Jednak ubieganie się o odliczenie na ubezpieczenie zdrowotne dla samozatrudnionych może być skomplikowane, więc przed złożeniem zeznania podatkowego skonsultuj się z certyfikowanym specjalistą podatkowym.

Osoby samozatrudnione mogą ubiegać się o odliczenie na wydatki medyczne i składki na opiekę długoterminową, ale ważne jest, aby określić, ile możesz odliczyć. Zazwyczaj jest to oparte na procencie twojego skorygowanego dochodu brutto (AGI), który wydałeś na nieplanowane koszty medyczne w roku podatkowym.

Samozatrudnieni mogą odliczyć składki na ubezpieczenie zdrowotne płacone za siebie i dzieci na utrzymaniu poniżej 27 roku życia. Ogólnie rzecz biorąc, nie można odliczyć składek zapłaconych za małżonka lub innych członków rodziny. Możesz jednak odliczyć wydatki medyczne, które przekraczają 7.5% twojego AGI.

Jeśli nie kwalifikujesz się do odliczenia składek na ubezpieczenie zdrowotne dla samozatrudnionych, możesz kwalifikować się do ulgi podatkowej (Premium Tax Credit). Aby zakwalifikować się do ulgi, musisz wykazać, że całkowity dochód twojego gospodarstwa domowego w roku podatkowym był poniżej określonego progu. Ważne jest, abyś uaktualnił swój dochód, jeśli ulegnie on zmianie w ciągu roku.

Oceń artykuł: Jak płacić niskie podatki?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy